+420 377 524 834 pekarstvikucera@volny.cz

Příjem objednávek

+420 736 637 580

I. Zíková
Po - Pá 7:00 - 12:00

Drobečková navigace

Úvod > O nás

O nás

Tradice pekařské výroby rodiny Kučerů začala v roce 1991, kdy manželé Kučerovi společně začali vyrábět první pekařské výrobky. Hlavním výrobkem byl již tehdy klasický kvasový chléb. Od roku 1994 byla výroba dále rozšířena o další provozovnu na výrobnu běžného, sladkého a celozrnného pečiva. Z hlediska efektivnosti se v roce 1997 výrobní proces z těchto dvou provozoven sjednotil do jedné, větší provozovny, kde se do dnes vyrábí všechny výrobky Pekařství Kučera. 

V roce 1999 manželé Kučerovi začínají budovat vlastní síť maloobchodních prodejen s prodejem pečiva a ostatních běžných potravin. Roky 2004 - 2006 byly pro společnost přelomové. Během těchto let dochází ke kompletní rekonstrukci a renovaci pekárny. Důraz byl během renovace kladen na pořízení nových výrobních technologií s důrazem na nejvyšší nároky výroby pečiva. 

Dalším přelomovým rokem byl pro Pekařství Kučera rok 2011, kdy se společnost přetransformovala z fyzické osoby na osobu právnickou, konkrétně na Pekařství Kučera společnost s ručením omezeným. Cílem pekařské tradice rodiny Kučerů byla vždy poctivá kvalita všech výrobků. Z tohoto důvodu společnost v roce 2012 úspěšně absolvovala certifikaci ISO 22000.

Mezi největší zákazníky Pekařství Kučera patří Billa s.r.o., Ahold ČR a.s., Makro s.r.o. a sociální ústavy. 

FSSC 22000

Jedná se o certifikaci systému managementů. Certifikaci pořizují primární producenti v zemědělství, jako jsou např. výrobní, přepravní a distribuční společnosti, případně maloobchody, restaurace či jídelny. Certifikát ovšem souvisí i s činností pekařskou, konkrétně s bezpečností potravinových výrobků. V tomto případě se jedná o výrobu přídavných látek a dalších subproduktů používaných v potravinářském sektoru.

Přínosy FSSC 22000

  • snížení nákladů na zavádění požadavků na systém bezpečnosti potravin podle dalších oborových standardů v oblasti bezpečnosti potravin (IFS, BRC…)
  • důvěryhodná garance bezpečnosti potravin potvrzená nezávislou třetí stranou
  • podpora procesu zjednodušení komunikace s obchodními řetězci